Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualności, Kultura » Kino przy browarze Perła

Plaża, leżaki i dwa wielkie ekrany kinowe. I to nie w nadmorskim kurorcie, tylko u nas w Lublinie. Nie lada gratkę dla amatorów kina przygotowały tego lata Perła-Browary Lubelskie SA. Już w ten weekend rusza akcja „Kina letniego”. Całkowicie za darmo można przyjść, obejrzeć dobry film, a nawet dwa jednocześnie, spotkać się ze znajomymi i po prostu dobrze się bawić.
Inspiracją dla stworzenia kina pod chmurką był charakter Lublina. – To miasto studentów, którzy domagają się rozrywki. My chcemy im ją zapewnić i stworzyć przy okazji miejsce do wspólnych spotkań – mówi Izabella Budryn z Fundacji ArtLink Foundation, organizator letniego kina.

Atrakcji nie zabraknie. Wieczorne pokazy filmowe będą odbywały się codziennie (oprócz poniedziałku) na terenie lubelskiego
browaru. Stworzono dwie sceny – „Kino kameralne”, w którym będą prezentowane obrazy niszowe i ambitne oraz komercyjne „Kino na Dziedzińcu”. Dodatkowo każdego dnia będzie można obejrzeć filmy o innej tematyce: polskie we wtorki, w środy z dreszczykiem, męskie kino w czwartki, komedie w piątki, megahity w soboty oraz niedziele z wielkim reżyserem. Zobaczymy między innymi: „Ciało”, „Sin City”, „Zakochany Paryż”, „Coco Chanel” czy „Autora widmo” Romana Polańskiego.

Dla widzów głodnych wrażeń przygotowano punkty z gastronomią, a po każdym seansie dyskotekę z DJ-em. Browary można odwiedzać codziennie od godz. 12. Przez cały dzień plaża, leżaki, pufy i ogródki piwne będą do dyspozycji gości, którzy w wolnej chwili mogą pograć w siatkówkę czy streetball. – To nasz pierwszy projekt. Chcemy promować polską sztukę, kulturę, kinematografię. Jesteśmy również otwarci na współpracę z animatorami kultury – podkreśla Izabella Budryn. „Kino letnie” będzie czynne do końca dobrej pogody i codziennie do „ostatniego klienta” – zapewniają organizatorzy. Perła-Browary Lubelskie mieszczą się przy ul. Bernardyńskiej 15.

Źródło: Kurier Lubelski

© 2011 Taxi w Lublinie Taxi Lublin Portal nie tylko o taksówkach taxiwlublinie.pl · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
Katalog Stron Internetowych F-MEDIA Reklama w internecie Katalog stron www