Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualności, Kultura, Taxi w Lublinie » Relacja z odjazdu tandemu w ramach akcji „Życie dla Kuby”

6 marca 2011r., spod Bramy Krakowskiej w Lublinie, ruszył rajd rowerowy w ramach akcji „Ostatni Oddech – życie dla Kuby”. Sebastian Michailidis i Tomasz Stasiak – koledzy chorego na mukowiscydozę Kuby Bielaka – pojechali na tandemie do kliniki AKH w Wiedniu, w której odbędzie się operacja przeszczepu płuc, aby tam zrobić jej zdjęcia. Po powrocie do Polski zostaną one przeznaczone do licytacji, z której dochód przeznaczony będzie na pokrycie kosztów operacji.

Inicjatywa, mimo ostatków, zimna i porywającego parasole wiatru, przyciągnęła wielu zainteresowanych. W korowodzie za tandemem jechała policja, taksówki, a także rowerzyści, którym pomysł rajdu wyraźnie przypadł do gustu. Naszym bohaterom humor dopisywał od samego początku. Z optymizmem opowiadali o czekającym ich zadaniu i, nawet podczas awarii, z uśmiechem mówili o pozytywnych jej stronach.

O godzinie 11 pod Bramą Krakowską licznie zgromadziły się też media: telewizja, radio oraz prasa. I my tam byliśmy, a potem, dzięki uprzejmości Ale Taxi, mogliśmy pojechać za Sebastianem i Tomkiem ulicami Lublina. Pozwoliło nam to przygotować relację wideo z tego wydarzenia.
Relację z wyprawy, dzień po dniu, śledzić można tutaj: http://www.facebook.com/ostatnioddech . A jeśli nie byłeś w niedzielę pod Bramą Krakowską, a chciałbyś zobaczyć jak, nie tylko studenci ale całe miasto, potrafią zmobilizować się by pomóc Kubie, oto krótki film:© 2011 Taxi w Lublinie Taxi Lublin Portal nie tylko o taksówkach taxiwlublinie.pl · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
Katalog Stron Internetowych F-MEDIA Reklama w internecie Katalog stron www